Сучасна бібліотека є важливою складовою освітнього середовища. Реалізуючи основні пріоритети НУШ, бібліотека є центром дослідження, відкриття, творчості, інноваційної педагогіки. Вона створює умови для розвитку і самореалізації кожної особистості.

З 2014 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник. Цьогоріч він пройшов під гаслом: «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

З 1 по 31 жовтня НВК №10 став експериментальним майданчиком для учнів і вчителів щодо впровадження свіжих, цікавих, нових форм роботи з книгою. Найменші школярі із захопленням взяли участь у фотокросі «Моє хобі – читання». Незабутнім був інтерактивний кардмейкінг для учнів 3-Г класу по виготовленню книжок (кл. кер. Остріцька О.С.). Важко було вибрати переможця читацького марафону «Найкращий читач на канікулах», адже всі учні 3-А були активними (кл. кер. Хилимонюк О.С.). Багато емоцій та вражень було у учнів 4-А (кл. кер. Бойко Т.М.) та 4-Б (кл. кер. Мамчур В.В.) після проведення смайл-опитування «Шкільна бібліотека майбутнього». Учні 8-А у рамках проведеного марафону познайомили однолітків із сучасними письменниками, які пишуть для молоді.

Переможцями конкурсу буктрейлерів стали учні 8-В (кл. Колодюк Т.Д.).  Незабутньою стала зустріч учнів 11-А (кл. Лабунець С.Ф.) з починаючим поетом Олександром Богуном. Його вірші, сповнені любові до рідної землі, Бердичева, торкнулись серця кожного. Учні 6-Г класу разом  із класним керівником Кобернюк Л.Є розширили свій кругозір та взяли участь у квесті «PoWer». Діти були і знавцями літератури, і фотокореспондентами, і журналістами. Час промайнув дуже швидко.

Місячник завершився нагородженням переможців та активних учасників заходів.