Демократична школа

Обговорення посібників Ради Європи з педагогами, учнями, батьками НВК № 10

м. Бердичева Житомирської обл.

15 квітня 2020 року відбулася перша онлайн-зустріч на платформі Zoom колективу НВК № 10 м. Бердичева Житомирської обл. із тренерами Світланою Побережник та Анатолієм Ковтонюком. Обговорювали завдання №4. На зустрічі були присутні 26 учасників. Зустрічі передувало самостійне ознайомлення із посібниками:

1. «Громадянська відповідальність».
  2. Серієюпосібників «Живемо в демократії»:
  3. ПосібникамиРади Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини:

том І: Контекст, концепції та модель.

том IІ: Дескриптори компетентностей для культури демократії.

том IІІ: Рекомендації щодо впровадження.

Досвідчені тренери під час Zoom-зустрічі ознайомили з ресурсами «Демократичної школи» та новаціями в освітньому законодавстві, зуміли продуктивно організувати ознайомлення з офіційними документами Ради Європи та посібниками, що можуть бути використані під час освітнього процесу. В ході веб-конференції організатори чітко й доступно поділились інформацією з формування громадянських компетентностей, поглибили знайомство з рамкою компетентностей. Під час зустрічі педагоги відмітили наявний потужний методичний апарат, цікаві вправи, проведення яких сприятиме створенню антидискримінаційного та антибулінгового середовища в суспільстві та допоможе правильно організувати освітній процес у школі. Також було зазначено, що презентовані посібники є багатофункціональними і можуть використовуватись як при викладанні навчального спеціального курсу, так і для проведення інтегрованих уроків, досліджень, проєктів. Матеріали будуть зрозумілими як вчителям-початківцям, так і досвідченим учителям, котрі зможуть адаптувати вправи та завдання, розміщені у посібниках.

Батьківський колектив НВК вірить у позитивні зміни української школи, тому і долучився до проєкту «Демократична школа». Батьки переконані, що освітній заклад має бути  таким, де навчаються діти, котрі поважають  людську гідність та права людини, відповідальні та впевненні в собі, мають комунікативні вміння та можуть демократично  вирішувати конфлікти. Під час віртуальної зустрічі з тренерами вони поділилась власними думками щодо використання посібників Ради Європи та можливістю адаптувати їх до процесу виховання власних дітей.

До онлайн-зустрічі долучились і представники громади міста, адже підтримка навчального закладу містянами має важливе значення у процесі розбудови відкритого, демократичного та солідарного суспільства. Вони зазначили, що посібники Ради Європи забезпечують широкий спектр пізнавального досвіду в галузі освіти з прав дітей, що сприятиме підвищенню рівня розуміння учнями своїх прав як в школі, так і в повсякденному житті.

Спілкування відбувалось у формі діалогу, де кожен мав можливість висловити думку щодо важливості впровадження програми в освітніх закладах.

Дякуємо за співпрацю тренерам, колегам, батькам, учням.