Тест на самостійність.

Як допомогти школяреві в дистанційному навчанні.

Дистанційне навчання – це серйозний виклик для всіх, тест на ступінь самостійності і відповідальності, на вміння організувати своє життя і керувати ним. Воно може стати непереборною перешкодою або сходинкою на шляху вгору.

В першу чергу, шановні батьки, постарайтеся підтримувати звичайну доброзичливу обстановку в сім’ї. Адекватна поведінка всіх членів сім’ї допоможе і дітям зберігати спокійне ставлення до подій.

Будьте спокійні і стримані. Можна в простій доступній формі надати дітям інформацію про те, що відбувається в світі. Не смакуйте при дітях подробиці «жахів» з інтернету.

Постарайтеся розібратися в рекомендаціях, які Ви отримуєте від школи по організації дистанційного навчання дітей. Орієнтуйтеся тільки на офіційну інформацію, яку Ви отримуєте від класного керівника  та адміністрації школи. Для спілкування з близькими порадьте дитині уникати соціальних мереж, переповнених «інформаційним шумом», а іноді і дезінформацією.

Дуже важливо саме зараз намагатися підтримувати режим дня дитини. Більшість школярів погано почувають час і не вміють його планувати. Допоможіть дитині скласти план на кожен день. Плануйте майбутній день заздалегідь. В кінці кожного дня обговорюйте з дитиною навчальні успіхи за день. Будуйте плани на завтра. Спільно шукайте рішення в спірних ситуаціях.

Слідкуйте за тим, щоб ваш учень не просиджував за комп’ютером з ранку до вечора без перепочинку. Після проходження кожного уроку, а то й частіше радимо проводити фізкультхвилинку. Заохочуйте фізичну активність  дітей.

Частіше давайте дитині можливість отримувати радість та  задоволення від спілкування з вами, від повсякденних задоволень (смачна їжа, прийняття розслаблюючої ванни, спілкування з друзями по телефону тощо.). Якщо вдома знаходиться кілька людей, то важливо, щоб кожен мав час для автономного існування, коли кожен займається своїми справами. Вміти бути окремо – не менш важливе вміння, ніж бути разом.

Олайн-навчання розраховано на дітей, здатних працювати самостійно без постійного стимулювання та підштовхування. Але воно здатне привчити слабо вмотивовану дитину до самостійності та відповідальності. Може стати потужним поштовхом для саморозвитку та самореалізації.

Все буде добре! Будьмо здорові і плануймо свій час правильно!

Лайфхаки з дистанційного навчання:

як зробити дистанційне навчання ефективнішим

Мотивація – ключ до успіху

Навчання в Інтернеті для людей, які дуже хочуть вчитися і шукають для цього всі доступні можливості, але водночас це може стати викликом, оскільки потрібно знаходити мотивацію та дисциплінувати самого себе. Сфокусуйтеся на ваших цілях: що саме ви хочете отримати від навчання, як це змінить ваше життя, яких компетенцій у вас додасться, як це допоможе у досягненні ваших мрій. Пам’ятайте про це. Не сходьте з дистанції!

Поставте реальні навчальні цілі

Онлайн-уроки мають різну завантаженість. Оцініть, скільки потрібно часу на ваші навчальні потреби, щоб ви могли збалансувати навчання з іншими видами робіт. Якщо ви не впевнені, скільки часу справді зможете працювати, то почніть з малого. Потім потроху посилюйте навантаження. Поділ великої мети на менші досяжні частини може допомогти вам підвищити рівень мотивації протягом усього навчання.

Зробіть онлайн-навчання

частиною свого розпорядку дня

Виділіть спеціальний час для онлайн-навчання. Дайте собі достатньо часу, щоб прочитати матеріали й зрозуміти їх. Але якщо ви не виділите достатньо часу, то можете не досягнути бажаного результату.

Переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти

Перед тим як розпочати, упевніться, що у вас є все необхідне для якомога комфортнішого навчання в онлайн. Хороший комп’ютер, швидкісний інтернет, закриті усі 300 відкритих вікон, почищені кеші тощо. Все це полегшить ваше завдання і вам не доведеться “сваритися з компом”.

Облаштуйте собі місце для навчання

Подбайте про те, щоб вам було комфортно, але водночас локація має сприяти зосередженості і серйозності, здатності засвоювати нову інформацію. Не забудьте взяти  зошит та ручку, щоб занотувати ключові поради.

Використайте навчання вповні

Для отримання максимуму від навчання, будьте активними та наполегливими. Не пропускайте лекції під час навчання. Не соромтеся ставити запитання, коли для цього буде слушна нагода. Неправильних запитань не буває. Уточнення допоможуть вам все правильно збагнути та засвоїти. Виконуйте домашні завдання, якщо такі передбачені програмою, знайомтеся з презентаціями та додатковою літературою. Цікавтеся своїм предметом. Спілкуйтеся з однокласниками у спільних чатах, контактуйте з педагогами. Тільки тоді онлайн-заняття справді збагатять вас.

Нагороджуйте себе за успіх

Інтернет-навчання вимагає дисципліни. Тож винагороджуйте себе щоразу, коли ви досягаєте маленької мети. Це мотивуватиме вас. Важливо відрефлексувати те, чому ви навчилися, і пишатися своїми успіхами.

Освітні платформи:

Сайт EdEra – https://www.ed-era.com/