Новини

 

 

День української писемності та мови

09.11.2019 р.

      9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. У НВК у цей день панує атмосфера національного свята, лунають українські пісні, оформлено тематичні локації “Шевченко – наш сучасник”, галерею учнівських стіннівок та плакатів, у фойє батьків, учнів та вчителів гостинно зустрічає лялька – мотанка в розкішному оздобленні із польових квітів. 

     Осіннім листопадом афоризмів, крилатих висловів, цитат про рідне слово вітали учнів організатори свята. На урочистому зібранні дитячої організації “Первоцвіт” відзначено переможців шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. 

     Мистецька композиція “Мови нашої слова…” подарувала школярам гарний настрій, незабутні враження та наснагу вдосконалюватись у вивченні мови.

 

Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня

     Сучасна бібліотека є важливою складовою освітнього середовища. Реалізуючи основні пріоритети НУШ, бібліотека є центром дослідження, відкриття, творчості, інноваційної педагогіки. Вона створює умови для розвитку і самореалізації кожної особистості.

         З 2014 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник. Цьогоріч він пройшов під гаслом: «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

         З 1 по 31 жовтня НВК №10 став експериментальним майданчиком для учнів і вчителів щодо впровадження свіжих, цікавих, нових форм роботи з книгою. Найменші школярі із захопленням взяли участь у фотокросі «Моє хобі – читання». Незабутнім був інтерактивний кардмейкінг для учнів 3-Г класу по виготовленню книжок (кл. кер. Остріцька О.С.). Важко було вибрати переможця читацького марафону «Найкращий читач на канікулах», адже всі учні 3-А були активними (кл. кер. Хилимонюк О.С.). Багато емоцій та вражень було у учнів 4-А (кл. кер. Бойко Т.М.) та 4-Б (кл. кер. Мамчур В.В.) після проведення смайл-опитування «Шкільна бібліотека майбутнього». Учні 8-А у рамках проведеного марафону познайомили однолітків із сучасними письменниками, які пишуть для молоді.

Переможцями конкурсу буктрейлерів стали учні 8-В (кл. Колодюк Т.Д.).  Незабутньою стала зустріч учнів 11-А (кл. Лабунець С.Ф.) з починаючим поетом Олександром Богуном. Його вірші, сповнені любові до рідної землі, Бердичева, торкнулись серця кожного. Учні 6-Г класу разом  із класним керівником Кобернюк Л.Є розширили свій кругозір та взяли участь у квесті «PoWer». Діти були і знавцями літератури, і фотокореспондентами, і журналістами. Час промайнув дуже швидко.

Місячник завершився нагородженням переможців та активних учасників заходів.


Предметна декада історії та правознавства

21.10.2019-28.10.2019

    Відповідно до  плану  роботи методичних комісій  з 21.10.2019 р. по 28.10.2019 р. була проведена предметна декада історії та правознавства.  Під час декади діти поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками складних, але захоплюючих стежин минулого.   Учні підготували стінгазети та малюнки “Минуле моєї Батьківщини” на історичну та правову тематику. Для учнів 6 класів була проведена історична гра “Життя і заняття людей у первісному суспільстві”. Учні 7-х класів брали участь у бліц-турнірі “Народження середньовічної Європи”, в якій проявили свою ерудицію та знання. Під час історико-географічної гри “Українське козацтво” та рейду по школі знавців історії “Історія свят 14 жовтня” учні 8-х класів показали ґрунтовні знання з традицій та побуту козацтва. Команди учнів 9-х класів під час проведення брейн-рингу з правознавства показали ґрунтовні знання та  уміння складати схеми, володіння правознавчими термінами. Учні НВК готували презентації, питання, краєзнавчі цікавинки, які можна використовувати на уроках історії, а Пантеон діячів Української революції був неймовірно цікавим для учнів 10-х класів. До 75 річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників учнями 11 класів та педагогами було проведено круглий стіл, за яким усі присутні переконливо та аргументовано доводили свої думки, спілкувалися та демонстрували свою здатність орієнтуватися в сучасних політичних та соціокультурних процесах. 

     

 

 

 

 

 

 

10.10.2019

 

           10 жовтня у НВК відбувся міський семінар-квест для вчителів 1х класів “Можливості реалізації STEM-підходів в освітньому процесі Нової української школи”. Директор закладу Н.І. Рибак після вітального слова презентувала досвід роботи реалізації Всеукраїнського проекту “Я-дослідник” з використанням STEM-підходів.

   На семінарі були розглянуті теоретико-практичні  аспекти STEM-освіти, з якими ознайомили педагогів заступники директора С.В.Пугач та Н.В.Мариняк. Вчителі 1х класів О.В.Тодоренко, Т.В.Олійник, І.О.Дашевська, В.В.Черняк вміло організували практичну роботу в локаціях та захист бліц-проектів з теми “STEM-Lab-освіта навпаки”. Під час презентації проектів вчителі 1х класів проявили компетентність, ерудицію,креативність, вміння діяти в нестандартних ситуаціях. Методист ІМЦ упрравління освіти і науки Н.І.Запольська ознайомила учасників квесту з умовами формального оцінювання здобувачів освіти. Надія Іллівна високо оцінила роботу семінару, підкреслила важливість впровадження STEM-підходів в освітній простір НУШ. Усі присутні отримали сертифікати учасника семінару.

 

11.10.2019

Сьогодні, 11 жовтня 2019 року відбулося вшанування пам’яті захисника України, випускника нашого НВК Венгера Олександра Анатолійовича з нагоди Дня Захисника України та Покрови

Кордони не спинять польоту могутнього слова
Хто серцем могутній ні куля ні шабля не вб’є
За нас Батьківщина і рідна нескорена мова
Не треба чужого але й не відпустим своє.

За рідну домівку поклали життя вірні діти,
Герої, що завжди залишаться в наших серцях,
за землю, за матір зробили, що мали зробити,
Герої не гинуть, Герої живуть у піснях..

 


 


Спортивне свято “Мама, тато, я – олімпійська сім”я!!!”

Спортивне свято «Мама, тато, я – олімпійська сім’я!» організували на Центральному стадіоні Бердичева міський центр «Спорт для всіх» у тісній співпраці з обласним Олімпійським комітетом та Бердичівським управлінням молоді і спорту, ДЮСШ і НВК №10. На захід, який провели до Дня фізичної культури і спорту та з нагоди Всеукраїнського Олімпійського тижня, запросили родину Олішевських, представників міської влади. У спортивній естафеті виявили бажання взяти участь 12 сімейних пар та їх діти, учні нашого НВК. Врешті, перемогли дружба і спорт! За ІІІ, ІІ і І місця відзначили й нагородили грамотами, медалями й подарунками сім’ї Козиренко, Мельників та Мостових. Вітаємо!

 

 

 

 

 


НВК №10 Знову активний!Здоровий!!Рухливий!!! Учні 10-А, 10-Б класу відкривають спортивний марафон на перервах #яурусі!!!


Колектив НВК №10


 

29.08.2019

Вічна Пам’ять героям…
Як сумно, що нема війні кінця
І що гинуть воїни – солдати,
Залишаючи живим святі місця –
Дошки на стіні, як символ втрати….


Сьогодні учнівсько-учительський колектив НВК №10 схиляє голову перед Світлою Пам’яттю захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Ніколи не зів’януть квіти біля пам’ятної дошки воїну-захиснику, випускнику нашої школи Венгеру Олександру Анатолійовичу, який поліг у запеклому бою під селом Санжарівка Артемівського району Донецької області 
25 січня 2015 року.
Герої не вмирають! 
Вічна пам’ять усім Героям: загиблим і живим…