Психологічна допомога під час карантину

ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ДИТИНІ КОМФОРТНУ ОБСТАНОВКУ

ПІД ЧАС  ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

  • Для ефективної організації навчального процесу вдома необхідно сформувати щоденний розклад занять, щоб дитина знала, який об’єм робіт її чекає. Наочність графіка допоможе учневі орієнтуватись та навчитись планувати свій час, тому створити стенд або плакат із розкладом стане хорошою ідеєю. Дитина повинна точно знати, коли у неї починаються й закінчуються уроки, у який час вона буде відпочивати або займатися іншими справами.

 

  • Режим дня – основа дисципліни. Робочий день учня має бути максимально схожим за насиченістю на звичайний день у школі. Тож бажано лягати спати, прокидатися, харчуватися і гуляти в один і той самий час. Ідеальним часом пробудження для школяра вважається 7:00-7:30, лягати спати слід до 22:00. Навіть якщо уроки починаються пізніше, бажано, щоб дитина дотримувалася такого режиму. Під час  перерви  між уроками й домашньою роботою діти повинні відпочивати. Потрібно правильно організувати перерви як в школі, так і вдома та стежити, щоб дитина не сиділа перед монітором 5-6 годин. Рекомендується провітрювати приміщення, робити гімнастику для очей і розминати тіло.

 

  • На ефективність навчання дуже впливає робоче місце. Щоб дитина могла зосередитися на виконанні завдань,потрібно забезпечити її комфортним та зручним робочим місцем. Крім того, учень повинен мати все, що може знадобитися протягом типового шкільного дня (ручки, олівці, зошити, блокноти, калькулятор тощо). Підтримка порядку на робочому місці, охайний одяг і зовнішній вигляд теж допомагають дітям серйозно ставитися до процесу домашнього навчання.

 

  • Комунікація. Йдеться про спілкування батьків з іншими батьками, вчителями чи фахівцями. Також важливе спілкування дітей з однолітками чи іншими авторитетними для них людьми. Можна об’єднатися й створити групу для обміну досвідом навчання та корисними ресурсами. При цьому в дітей може бути власна група, де вони зможуть ставити запитання, допомагати один одному вирішувати завдання, ділитися враженнями тощо. Важливо розуміти, що успіхи Вашої дитини індивідуальні й порівнювати їх з іншими не потрібно.

 

  • Залишайтеся причетними до дистанційного навчання вашої дитини, допоможіть їй скласти графік, розібратися з цілями та курсами, налагодити режим дня. Однак пам’ятайте:чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно. З сьомого-восьмого класу варто допомагати дитині лише за потреби. Підлітки цілком здатні самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання. Тож створіть дитині такі умови, у яких вона буде відчувати свою відповідальність за навчання. Використовуйте час після проходження дистанційних уроків для спілкування зі своєю дитиною. Читайте, грайте, дивіться фільми, печіть пироги — робіть що завгодно, але разом.

 

  • І головне, зберігайте спокій, адекватне і критичне ставлення до подій. Емоційний стан дитини безпосередньо залежить від стану дорослих. Досвід батьків з інших країн показує, що всім потрібен якийсь час на адаптацію. Це нормальний процес. Ведіть себе спокійно, стримано, відповідайте на питання дітей про вірус, але і не занурюйтесь у тривалі обговорення ситуації пандемії і її ризиків.