Шановні учні та батьки

 

Незабаром 1 Вересня. Традиційно цей день – свято для всіх родин, в яких є учні та студенти.

          2020-2021 навчальний рік розпочнеться 1 вересня. Цьогоріч  умови навчання будуть непростими, але  наш НВК підготувався до навчального року належним чином.

         За сприяння управління освіти й науки закуплено дезінфекційні та миючі засоби в необхідній кількості .

          У школі

 • облаштовано місця для дезінфекції рук,
 • обладнано місця для утилізації використаних масок та рукавичок,
 • з метою уникнення скупчення людей збільшено кількість входів до НВК,
 • для дотримання соціальної дистанції та організації руху учнів зроблено розмітку на підлозі та стінах,
 • розклад буде складено таким чином, щоб максимально забезпечити проведення занять на відкритому повітрі,
 • винесено на дистанційну форму навчання окремі предмети: музичне мистецтво, технології, інформатика, образотворче мистецтво; а проводитись вони будуть у 2-гу зміну, коли учні будуть вдома.

Сподіваємось на співпрацю та взаєморозуміння у цей непростий час

 

Директор НВК                                                           Н.І.Рибак

Пропонуємо ознайомитись з Порядком організації освітнього процесу у НВК №10 у 2020-2021 навчальному році.

Додаток

до наказу НВК від

11.08.2020 № 51/к-18

 

 

ПОРЯДОК

організації освітнього процесу у НВК №10

у 2020/2021 навчальному році

 

 1. Розробити і затвердити Порядок проведення свята Першого дзвоника для різних класів.
 2. З 17 серпня 2020 року організувати роботу класних керівників із щоденної батьківської перевірки стану здоров’я дітей (шляхом опитування через засоби зв’язку), з’ясування наявності в них контакту із хворими на вірусні захворювання та ін.. На підставі отриманих даних та висновків медичної сестри:

–  сформувати списки учнів, які з 01.09.2020 року можуть приступити до навчальних занять;

– сформувати списки учнів та працівників закладу, які належать до групи ризику через хронічні захворювання чи вік, для запровадження щоденного моніторингу стану здоров’я даної категорії учасників освітнього процесу.

 1. Запропонувати батькам учнів, які належать до групи ризику за станом здоров’я, продовжити навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають їх потребі у захисті та безпеці (педагогічний патронаж, екстернат, сімейна освіта, дистанційна освіта).
 2. Запровадити гнучку структуру навчального року, передбачивши можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.
 3. У розкладі занять передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять для різних класів та груп.
 4. Мінімізувати пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, у т.ч. шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу в одному й тому ж кабінеті.
 5. Забезпечити контроль за входом до приміщень закладу освіти лише за наявності захисної маски або респіратора та після вимірювання to тіла. Заборонити вхід до приміщення закладу стороннім особам.
 6. На вході до всіх приміщень закладу освіти організувати місця для обробки рук антисептичними засобами. (Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук)
 7. Уникати форм та методів роботи, які порушують рекомендовані протиепідемічні заходи.
 8. Забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти.
 9. Передбачити нанесення на підлогу у коридорах розмітки, що полегшить організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.
 10. У санітарних кімнатах забезпечити наявність рідкого мила.
 11. Не допускати на робоче місце працівників з ознаками гострого респіраторного захворювання або з температурою тіла понад 37,2 С.
 12. Забезпечити усіх працівників закладів засобами індивідуального захисту з розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів.
 13. Обладнати спеціальне приміщення для тимчасового перебування учасників освітнього процесу у разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання або підвищеної температури.
 14. Скласти графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу із врахуванням можливості перенаправлення потоків.
 15. Розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.
 16. Після проведення занять у кінці робочого дня спланувати проведення очищення і дезінфекції поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).
 17. Передбачити 10-хвилинне провітрювання приміщень після кожного навчального заняття.
 18. Обмежити (або повністю відмовитись) від проведення масових заходів (нарад, зборів) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти – проведення педагогічних нарад).
 19. Розмістити інформацію (плакати, листівки, банери, стенди) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
 20. Розробити графік харчування здобувачів освіти, забезпечивши відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб. З метою забезпечення дистанціювання між учнями заборонити роботу буфетів у закладі.
 21. Забезпечити проведення спільно з відповідними органами охорони здоров’я профілактичних медичних оглядів працівників, учнів закладів освіти, відповідно до чинного законодавства України.

 

 1. Класним керівникам та вчителям-предметникам НВК:

 

1) З 17 серпня 2020 року здійснити щоденну батьківську перевірку стану здоров’я  дітей (шляхом опитування через засоби зв’язку), з’ясування наявності в них контакту із хворими на вірусні захворювання та ін..  На підставі отриманих даних 29.08.2020 подати керівнику закладу (або медичному працівнику) списки учнів класу, які з 01.09.2020 року можуть приступити до навчальних занять.

2) Перед початком занять проводити опитування школярів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. В разі виявлення гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, тимчасово ізолювати здобувачів освіти, інформувати батьків (інших законних представників) та прийняти узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.

3) Провести з 01 по 03 вересня 2020 року вступні (первинні) інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо дотримання обмежень задля запобігання  поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, правил поведінки у закладах освіти, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково- кишкових захворювань, норм гігієни та санітарії тощо.

4) Уникати організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшити кількість комунікаційних вправ, уникати групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проводити ранкові зустрічі з дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі.

5) У період з 1 по 11 вересня 2020 року  провести діагностичні роботи (усні співбесіди, опитування та ін..)  з основних навчальних предметів з метою визначення рівня засвоєння матеріалу учнями за період карантину. На підставі отриманих результатів запровадити «коригуюче навчання» для повторення вивченого матеріалу за минулий рік.

6) Здійснювати спілкування з батьками переважно дистанційно або за допомогою будь-яких засобів зв’язку. Надавати роз’яснення батькам щодо необхідності впровадження в закладі освіти обмежувальних заходів стосовно відвідування закладу освіти сторонніми особами.

 

 1. Медичним працівникам:

 

1) На підставі даних, отриманих від працівників/учнів про стан їхнього  здоров’я, забезпечити розподіл учасників освітнього процесу за категоріями:

– не перебували в контакті з хворими;

– перебували в контакті, не хворіли та після останнього контакту пройшло 14 днів;

– перехворіли на COVID-19, але після завершення хвороби пройшло 14 днів,

та визначити за необхідності можливі терміни (конкретні дати) карантинного періоду (14 днів для контактних осіб) і надати керівнику закладу пропозиції щодо їх допуску до роботи/навчання.

2) Щоденно надавати керівнику закладу інформацію про кількість працівників/дітей кожної із зазначених категорій.

 

Директор НВК                                                               Наталія РИБАК

Written by