Важливо! Булінг

             

   Булінг та конфлікт                                   Буклет


 

ПЛАН ЗАХОДІВ щодо  протидії булінгу та забезпечення захисту дітей  від будь-яких форм насильства ліцею № 10 «Тріумф» на 2023-2024 навчальний  рік


ПЛАН ЗАХОДІВ щодо  протидії булінгу та забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства ліцею № 10 «Тріумф» на 2022-2023 навчальний  рік


ПЛАН ЗАХОДІВ щодо протидії булінгу та забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства у навчально-виховному комплексі «Школа-гімназія-ліцей» № 10 на 2021-2022 навчальний  рік

 


Кібербулінг


План заходів щодо протидії булінгу та забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства у НВК на 2020-2021 навчальний  рік.


План заходів щодо конфліктів булінгу та забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства у НВК на 2019-2020 навчальний  рік.


Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування)

  1. Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування),  визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник освітнього закладу в обов’язковому порядку повідомляє про це  уповноваженим підрозділам:
  • ювенальній поліції сектору превенції Бердичівського відділу Національної поліції;
  • Службі у справах дітей виконкому Бердичівської міської ради.
  1. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

 

Телефони довіри:

 

  • Дитяча лінія  116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу  116 000;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству  116 123

 або 0 800 500335;

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини  0 800 50 17 20;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини

(044) 255 76 75;

  • Центр надання безоплатної правової допомоги  0 800 213 103
  • Національна поліція України  102.

 

Процедура подання заяви про випадок булінгу (цькування) та порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

 

1.У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

  1. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога  школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.
  2. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
  3. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
  4. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
  5. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладу освіти.       
  6. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат  розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції  України.
  7. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.  
  8. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).
  9. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
  10. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.
  11. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти (інший учасник освітнього процесу) став свідком булінгу, він  інформує керівника закладу освіти у письмовій формі незалежно від того, поскаржилась йому жертва булінгу чи ні; або ж аналогічно після отримання звернення дитини.
  12. Учасником освітнього процесу (учні, вчителі, батьки) на ім’я керівника освітнього закладу подається заява, де вказується інформація щодо джерела її отримання:
  • Постраждалий чи свідок булінгу (цькування);
  • Підозра про вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками;
  • Достовірна інформація від інших осіб

та часу:

  • Як довго триває;
  • Одноразовий конфлікт чи відповідні дії носили

систематичний характер.

(Зразок заяви додається)

 

         Цькування неповнолітнього карається згідно чинного законодавства: штрафом  або громадськими роботами. Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф або громадськими роботами.

         За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

                                                             Директору НВК №10

 

                                                                Н.І. РИБАК

                                                                _____________________

                                                                                                 (  прізвище, ім’я та по батькові заявника)

 

                                                                проживає за адресою

                                                               ______________________

                                                                                                                        (адреса заявника)

                                                                контактний телефон

                                                                _____________________

 

 

                                    ЗАЯВА

 

Прошу Вас розглянути ситуацію, що склалась між

_________________________________________ та

_________________________________________ на

ознаки виявлення булінгу.

 

 

 

Дата__________                     Підпис____________