Дистанційне навчання


Модель організації дистанційного навчання


Алгоритм дій для здобувачів освіти 

під час дистанційного навчання

Дистанційні уроки (заняття) проводяться відповідно до діючого розкладу та розпочинаються о 08.30.

          Для якісного  дистанційного навчання виконуйте наступні поради та дотримуйтесь таких правил:

  1. З понеділка по п’ятницю обов’язково переглядайте власну електронну скриньку та долучайтесь до роботи в Google Classroom з навчальних предметів.

  2. Долучайтесь до онлайн уроків, відеотрансляцій, які запропонує вчитель.

  3. Обов’язково приєднуйтесь до відеоуроків через сервіс GoogleMeet з кожного навчального предмету за відповідним посиланням.

  4. Переглядайте, опрацьовуйте та вивчайте матеріали, запропоновані вчителями у відповідних Google Classroom. 

  5. Уважно читайте інструкції вчителів щодо виконання навчальних завдань.

  6. Вчасно виконуйте домашні завдання та надсилайте результати робіт відповідно до термінів виконання.

  7. Письмові завдання виконуйте в робочих зошитах та зберігайте їх до закінчення карантину.

  8. Для отримання індивідуальних консультацій з предметів тримайте зв’язок з вчителями через  засоби зв’язку (електронна пошта, телефон, Viber). 

  9. Свої пропозиції та запитання щодо роботи дистанційного навчання надсилайте на електронну скриньку для онлайн зв’язку з учасниками освітнього процесу НВК №10, розміщену на головній сторінці сайту нашого навчального закладу.

  10. Слідкуйте за результатами власних  навчальних досягнень у електронному щоденнику Atoms:

  • зайдіть на електронний щоденник Atoms, використавши свій логін та пароль, який ви вказали при реєстрації.

  • перегляньте розклад, домашнє завдання та дізнайтесь свої оцінки.

  1. Дотримуйтесь правил роботи з комп’ютерною технікою.

  2. Правильно розподіляйте час для опрацювання, вивчення матеріалу  та виконання домашніх завдань.

  3. Не накопичуйте багато невиконаних домашніх завдань.

  4. Сплануйте час для навчання  та відпочинку. 

  1. У разі виникнення проблемних питань тримайте зв’язок з класним керівником, який підкаже шляхи рішення. 

  2. Виконуйте тестові завдання самостійно, дотримуючись правил академічної доброчесності.

  3. Користуйтесь правилами безпечного інтернету.

  4. Слідкуйте за інформацією, яка розміщується на сайті закладу у розділах “Новини” та “Дистанційне навчання”.

  5. Дотримуйтесь правил здорового способу життя та рекомендацій щодо запобігання захворювання COVID-19.


«Кодекс поведінки»

 під час дистанційного навчання

  • За кілька хвилин до початку уроку (навчального заняття) перевірте готовність гаджета до роботи.

  • Вмикайте та вимикайте свої мікрофони під час онлайн-зустрічі за домовленістю у своїй спільноті.

  • Дотримуйтесь правил:

    • ПР – «Піднятої руки»;

    • ДД – «Ділитись досвідом»;

    • БА – «Бути активним».

  • Дотримуйтесь спільних правил роботи у команді та толерантності під час спілкування в чаті.

  • Під час уроку (навчального заняття) мають бути закритими будь-які ресурси, що не мають стосунку до навчання.

  • Дотримуйтесь правил безпечної роботи в Інтернеті та створіть собі особистий освітній простір, дотримуючись гігієнічних норм.

 

Розроблено ініціативною групою учасників освітнього процесу Ліцею 10

 


Тест на самостійність

Як допомогти школяреві в дистанційному навчанні

  Дистанційне навчання – це серйозний виклик для всіх, тест на ступінь самостійності і відповідальності, на вміння організувати своє життя і керувати ним. Воно може стати непереборною перешкодою або сходинкою на шляху вгору. 

     В першу чергу, шановні батьки, постарайтеся підтримувати звичайну доброзичливу обстановку в сім’ї. Адекватна поведінка всіх членів сім’ї допоможе і дітям зберігати спокійне ставлення до подій.

     Будьте спокійні і стримані. Можна в простій доступній формі надати дітям інформацію про те, що відбувається в світі. Не смакуйте при дітях подробиці «жахів» з інтернету.

      Постарайтеся розібратися в рекомендаціях, які Ви отримуєте від школи по організації дистанційного навчання дітей. Орієнтуйтеся тільки на офіційну інформацію, яку Ви отримуєте від класного керівника  та адміністрації школи. Для спілкування з близькими порадьте дитині уникати соціальних мереж, переповнених «інформаційним шумом», а іноді і дезінформацією.

     Дуже важливо саме зараз намагатися підтримувати режим дня дитини. Більшість школярів погано почувають час і не вміють його планувати. Допоможіть дитині скласти план на кожен день. Плануйте майбутній день заздалегідь. В кінці кожного дня обговорюйте з дитиною навчальні успіхи за день. Будуйте плани на завтра. Спільно шукайте рішення в спірних ситуаціях.

     Слідкуйте за тим, щоб ваш учень не просиджував за комп’ютером з ранку до вечора без перепочинку. Після проходження кожного уроку, а то й частіше радимо проводити фізкультхвилинку. Заохочуйте фізичну активність  дітей.

     Частіше давайте дитині можливість отримувати радість та  задоволення від спілкування з вами, від повсякденних задоволень (смачна їжа, прийняття розслаблюючої ванни, спілкування з друзями по телефону тощо.). Якщо вдома знаходиться кілька людей, то важливо, щоб кожен мав час для автономного існування, коли кожен займається своїми справами. Вміти бути окремо – не менш важливе вміння, ніж бути разом.

     Олайн-навчання розраховано на дітей, здатних працювати самостійно без постійного стимулювання та підштовхування. Але воно здатне привчити слабо вмотивовану дитину до самостійності та відповідальності. Може стати потужним поштовхом для саморозвитку та самореалізації.

      Все буде добре! Будьмо здорові і плануймо свій час правильно!


Лайфхаки з дистанційного навчання:

як зробити дистанційне навчання ефективнішим

Мотивація – ключ до успіху

Навчання в Інтернеті для людей, які дуже хочуть вчитися і шукають для цього всі доступні можливості, але водночас це може стати викликом, оскільки потрібно знаходити мотивацію та дисциплінувати самого себе. Сфокусуйтеся на ваших цілях: що саме ви хочете отримати від навчання, як це змінить ваше життя, яких компетенцій у вас додасться, як це допоможе у досягненні ваших мрій. Пам’ятайте про це. Не сходьте з дистанції!

Поставте реальні навчальні цілі

     Онлайн-уроки мають різну завантаженість. Оцініть, скільки потрібно часу на ваші навчальні потреби, щоб ви могли збалансувати навчання з іншими видами робіт. Якщо ви не впевнені, скільки часу справді зможете працювати, то почніть з малого. Потім потроху посилюйте навантаження. Поділ великої мети на менші досяжні частини може допомогти вам підвищити рівень мотивації протягом усього навчання.

Зробіть онлайн-навчання

частиною свого розпорядку дня

     Виділіть спеціальний час для онлайн-навчання. Дайте собі достатньо часу, щоб прочитати матеріали й зрозуміти їх. Але якщо ви не виділите достатньо часу, то можете не досягнути бажаного результату.

Переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти

     Перед тим як розпочати, упевніться, що у вас є все необхідне для якомога комфортнішого навчання в онлайн. Хороший комп’ютер, швидкісний інтернет, закриті усі 300 відкритих вікон, почищені кеші тощо. Все це полегшить ваше завдання і вам не доведеться “сваритися з компом”.

Облаштуйте собі місце для навчання

     Подбайте про те, щоб вам було комфортно, але водночас локація має сприяти зосередженості і серйозності, здатності засвоювати нову інформацію. Не забудьте взяти  зошит та ручку, щоб занотувати ключові поради.

Використайте навчання вповні

     Для отримання максимуму від навчання, будьте активними та наполегливими. Не пропускайте лекції під час навчання. Не соромтеся ставити запитання, коли для цього буде слушна нагода. Неправильних запитань не буває. Уточнення допоможуть вам все правильно збагнути та засвоїти. Виконуйте домашні завдання, якщо такі передбачені програмою, знайомтеся з презентаціями та додатковою літературою. Цікавтеся своїм предметом. Спілкуйтеся з однокласниками у спільних чатах, контактуйте з педагогами. Тільки тоді онлайн-заняття справді збагатять вас.

Нагороджуйте себе за успіх

     Інтернет-навчання вимагає дисципліни. Тож винагороджуйте себе щоразу, коли ви досягаєте маленької мети. Це мотивуватиме вас. Важливо відрефлексувати те, чому ви навчилися, і пишатися своїми успіхами.


Освітні платформи:

Сайт EdEra – https://www.ed-era.com/

Сайт Prometheus – https://prometheus.org.ua/

Сайт BeSmart – https://besmart.study/